EN CZ

APEX DYNAMICS sponzoruje tým Rembrandts 4481

15.1.2018 | Rembrandts STEAM Foundation je nizozemská nezisková organizace, která odstartovala jako první holandský soutežní tým zabývající se robotikou, který je známý rovněž jako Team Rembrandts – tým 4481. Tým Rembrandts se sídlem v Eindhovenu se studenty z Univerzity aplikované vědy Fontys, Zwijsen College a Heerbeeck College (HBO, WO, MBO) dohromady. APEX DYNAMICS od letošního roku sponzoruje tým Rembrandts z pozice „Silver Partner“, aby zdůraznil význam a důležitost technického vzdělávání.

Poznatky APEX DYNAMICS z hlediska mechanických pohonů jsou velmi užitečné, nicméně je nám ctí, že jsme schopni podporovat nadšení této skupiny technických talentů. „Je fantastické vidět, jak spolupracují studenti z různých úrovní vzdělání!“  Více informací o týmu naleznete na jejich oficiálních internetových stránkách www.teamrembrandts.com.

 

Vize STEAM Foundation Rembrandts

Vizí a záměrem je získávání dětí a mladých nadšenců z oblastí STEAM (vědy a výzkumu, technologií, inženýrství, umění a matematiky) a to za pomoci organizování učebních aktivit a akcí, které nejenže mají velký technický obsah, ale jsou také atraktivní a přitažlivé pro danou cílovou skupinu.

  

Společnost FIRST Robotics Competition

Dean Kamen, spoluzakladatel společnosti FIRST Robotics Competition (pro inspiraci a uznání vědy a techniky) uvádí na svém webu myšlenku, kdy roboti jsou hnacím motorem pro studenty, z toho důvodu aby se naučili důležité životní dovednosti. „Rádi bychom změnili smýšlení naší kultury tak, že vytvoříme svět, kde se oslavuje věda a technologie a kde mladí lidé sní o tom, že se stanou vědci nebo odborníky na technologie. FIRST jsou více než roboti“.

„Děti často přijdou a nevědí, co mají od programu a ani samy od sebe očekávat. Po prvním ročníku pak již mají vlastní vizi, důvěru a pocit, že mohou vytvářet svou vlastní budoucnost. Zlepší si své znalosti a nezbytné schopnosti (přístup ke kritice a průzkumu, tvůrčí a konstrukční myšlení, zaměření na komunitu a svět kolem sebe), díky tomu se stane efektivním týmovým hráčem schopným bez problému pracovat v týmu“ dodává Kamen.

Společnost FIRST také pomáhá se změnou a vytvářením image vědy a techniky ve společnosti. Klademe důraz na propojení mezi vědou, technologií a dalšími oblastmi, které jsou v dnešní době nepostradatelným prvkem. Naše vize je podporována a usnadňována v rámci mnoha iniciativ, jak na místní, národní tak i mezinárodní úrovni.

 

FIRST Power Up 2018

V neděli 7. ledna 2018 se uskutečnilo první setkání v rámci soutěže FIRST a to v kulturním vzdělávacím centru Mariendael ve městě Sint-Oedenrode. Zde se týmy prezentovaly nejen před ostatními soutěžícími, ale také rodinami, sponzory a ostatními zainteresovanými stranami, které jsou součástí celého projektu.

Rovněž zde byla představa výzva pro letošní ročník soutěže. Zadání je možné shlédnout v krátkém videu níže. Všechny týmy mají na sestavení a testování robota celkem šest týdnů, přičemž v daném posledním dojde k jeho představení. Jedná se o velmi náročnou výzvu, avšak všechny týmy jsou motivovány a přesvědčeny, že uspějí, tak jako tomu bylo i v minulých pěti ročnících soutěže. Počínaní studentských týmů budeme pečlivě sledovat a přejeme týmu Rembrandts hodně nápadů a zdaru při realizaci jejich myšlenky!

Team Rembrandts 4481 – Robot Reveal 2017

Představení úkolu pro letošní ročník

Více videí naleznete v naší nově spuštěné sekci Média.