EN CZ

Tančící obrazovky s převodovkami od APEX DYNAMICS na veletrhu IFA 2017 v Berlíně

27.11.2017 | Vestel, významná technologická společnost z Turecka, obdržela speciální žádost pro našeho partnera Koot Automation & Service B. V. a to na dodání 28 velmi přesných planetových převodovek v rámci jejich firemního konceptu veletržní expozice. Koot Automation & Service se zabývá obdobnými technickými problémy, ale v rámci této koncepce se nepodařilo zajistit převodovky s požadovanou přesností u jiných dodavatelů. APEX DYNAMICS tento problém vyřešil svou kompaktní a přesnou převodovkou typu PD. Všechny převodovky byly navíc s bezkonkurenčním dodáním tří týdnů.

IFA Berlin 2017

Vestel se účastnil IFA v roce 2017: největší evropská výstava spotřební elektroniky. Na tomto veletrhu největší světové značky představují svůj technologický vývoj. Představují zde nejnovější produkty a vize, které by chtěly uvést v realitu. IFA je jeden z nejstarších světových veletrhů spotřební elektroniky, jež se každoročně koná v Berlíně a to již od roku 1926. Každý rok se veletrhu účastní přibližně 1 000 a 240 000 návštěvníků z více než 100 různých zemí světa.

Zajímavý výstavní koncept

V roce 2016 firma Koot Automation vytvořila první tři pohyblivé obrazovky. Vestel byl v té době velmi spokojen a pro rok 2017 chtěli udělat něco opravdu velkého. V praxi pak 28 televizních obrazovek, které lze ovládat centrálním softwarem a které mohou během přehrávání videoklipů přehrávat normální rovnou polohu.

„Vestel měl dobrou představu o tom, co chtějí,“ řekl Jan van Geffen z Koot Automation. 28 částečně rotujících televizních obrazovek, které se pohybují v závislosti na přehrávaných videích v určitém pořadí. Vše je řízeno speciálním softwarem, díky čemuž tak obrazovky jako celek tvoří obraz. Celý projekt byl velmi náročný nejen z hlediska konstrukce, ale i pohonů, jelikož námi testované konkurenční převodovky vykazovali v jistých sekvencích zpoždění. Proto jsme kontaktovali společnost Apex Dynamics, s níž jsme již v minulosti spolupracovali na některých projektech a vždy s pozitivními výsledky.

Převodovka z řady PD

Ekonomická převodovka s výstupní přírubou s vůlí <6 arc. min., nízkou hladinou hluku a vysokou nosností. APEX DYNAMICS dodal 28 + 1 převodovky do 2 týdnů, takže projekt nebyl zpožděn a softwarový inženýři mohli začít rychle. I díky tomu byla expozice společnosti Vestel jednou z nejnavštěvovanějších na veletrhu IFA v Berlíně.

Přestavení společnosti Vestel Group

Vestel Group se skládá z 29 společností působících ve výrobě, vývoji softwaru a technologií, marketingu a distribuci v oblasti spotřební elektroniky, domácích spotřebičů, multimediálních komunikací, LED osvětlení a obranného průmyslu. Skupina má více než 16 000 zaměstnanců. Díky obratu přibližně 5 milionů EUR je jednou z největších společností v Turecku. Evropa je pro Vestel Group hlavním trhem, proto tato skupina průběžně sleduje nejnovější trendy a dění na evropském trhu. V závislosti na získaných datech se pak přizpůsobuje nejnovějším trendů, díky čemuž dochází k úpravě produktového portfolia.