EN CZ

APEX DYNAMICS CASE STUDY VI: APEX DYNAMICS JAKO LEADER V LINEÁRNÍM POHONU

27. 6. 2019 | Technologie Vansichen Linear Technology byla jednou z prvních v Evropě, která se intenzivně začínala věnovat pohybu robotů se zátěží, a v posledních letech si díky technologickému náskoku uvědomila své výborné postavení na trhu. Inženýrům z této společnosti se podařilo vymyslet technologii a systém pro nejtěžší a zároveň nejvýkonnější robot značky FANUC. APEX DYNAMICS se na tomto projektu podílel dodáním svých úhlových planetových převodovek typu AFR180.

LINEÁRNÍ TECHNOLOGIE SPOLEČNOSTI VANSISCHEN

Úspěch společnosti Vansichen v oblasti lineárních pohonů začal v době, kdy společnost obdržela ambiciózní poptávku od zákazníka na montáž robotů na strop, ke kterým zákazník potřeboval zajistit lineární pohyb. Vansichen přijal výzvu na realizaci zakázky a přišel tak s řešením konstrukce, která tento požadavek umožňuje. Tato zakázka se stala ukázkovou realizací, čímž dala společnost najevo, že je schopna přemisťovat roboty za jakýchkoliv okolností. Díky tomu si výrobci robotů začali pozvolna nacházet cestu a následně i spolupráci s firmou Vansichen, jelikož převážná část robotů dnes operuje v prostředích, které překračují jejich rozsah. Přímo pro společnost FANUC připravil Vansichen celý katalog pro standardní i nestandardní aplikace zajišťující lineární pohyb.

PŘEDSTAVENÍ DEMO TRACKU PRO FANUC M-2000iA / 2300

Letošní rok v květnu představil Vansichen svůj nejnovější vývoj a projekt s názvem Demo Track (FT65) s nejnovějším kloubovým robotem FANUC typu M-2000iA / 2300, jehož váha je impozantních 11 tun. Demo Track a robot s nosností 2 300 kilogramů, byli poprvé představeni v Nizozemí.

 „Výrobky s hmotností přibližně 2 tuny mají často velké rozměry, což pro standardní rozsah robota představuje velký problém. Ukázková trať je dlouhá 12 metrů, nicméně jsme schopni postavit tyto dráhy o délce až 100 metrů“, říká Maxime Vansichen. Obvykle se používají pro stavbu kolejnice o délce až 12 metrů, nicméně vzhledem k velké váze FT65 a i případné zátěže byly použity kolejnice v délce 6 metrů. Roboty FANUC jsou v nabídce s více než 100 druhy, čímž nabízí největší variabilitu ve všech myslitelných odvětvích na světě. Užitečná zátěž tohoto typu robota představuje až 2,3 tuny a operační dosah 3, 7m.

Intenzivní spolupráce rovněž probíhala nejen mezi společnostmi Vansichem, FANUC a APEX DYNAMICS, ale i se společností Pollers, která se postarala o výrobu rámu robota. V případech lineárního pohybu robotů se jedná o délky v desítkách metrů.

DUAL DRIVE A PŘEVODOVKA PRO DLOUHU DÉLKY

Pro pohon FT65 jsme dodali dvě velmi výkonné úhlové planetové převodovky série AFR o velikosti 180. Pro vyšší přesnost byl zvolen dvojitý pohon, protože silnější servomotory pro pohyb FANUC robota nejsou prozatím k dispozici. AFR 180 poskytují točivý moment až 1 980 Nm a sílu 18 000 N.

Je velmi působivé vidět výslednou instalaci a to jak se technologie v roce 2019 opět posunuli kupředu. Robot o váze 11 tun manipuluje, umisťuje a operuje s nákladem o váze téměř 2, 5 tuny. Přesnost každého lineárního pohybu je 0, 1 mm při rychlosti 1 m/s. Tento robot snáší 100% pracovní zátěž a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

O VANSICHEN LINEAR TECHNOLOGY

Firma byla založena v roce 1993 současným výkonným ředitelem Maximem Vansichen. Původně začali v Belgii a Lucembursku zastupovat řadu německých značek s lineární technologií. O více než čtvrtstoletí později, začala společnost navrhovat svá vlastní řešení a produkty, jako rozšíření řady vysoce kvalitních značek, které distribuují. Dnes má společnost se sídlem v Hasseltu (Limburg) více než 20 zaměstnanců a je jedním z předních poskytovatelů lineární techniky. Pro videa neváhejte navštívit naši záložku Média.

V případě zájmu o více informací nás neváhejte kontaktovat na info@apexdynaczech.cz nebo na telefonním čísle +420 577 663 877.