EN CZ

APEX DYNAMICS CASE STUDY II: Využití SW nástroje Design Tool při vývoji a výrobě strojů!

29. 4. 2019 | Jednoduchá a rychlá volba vhodné kombinace servomotoru s planetovou převodovkou? Společnost Timesavers nedávno použil náš softwarový nástroj pro výběr vhodné převodovky pro nový stroj, který bude sloužit k odstraňování otřepů. Specializovaný výrobce strojů zaměřený na povrchovou úpravu a obráběcí a dokončovací práce měl díky tomu okamžitě k dispozici všechny potřebné výkresy a 3D modely a mohl následně zaslat svůj požadavek. Společně s technickými specialisty APEX DYNAMICS pak byli schopni najít optimální řešení pro tuto aplikaci, které vyhovělo stanoveným požadavkům stroje. Design Tool je rychlým a efektivním nástrojem při hledání správné kombinace servomotoru a převodovky!

Planetové převodovky pro nově vyvíjený brusný stroj

Timesavers se obrátili na APEX DYNAMICS s otázkou vývoje nového stroje, ve kterém potřebují velmi přesné a zároveň výkonné převodovky, které mají za úkol nastavovat výškovou polohou brusného pásu a vstupního otvoru stroje. Zátěž stroje se velmi liší, protože musí být schopen operovat s pracovní šířkou od 600 mm a do 2 100 mm.

Pro aplikaci převodovky na nový typ dokončovací stroje byly použity high-end přímé planetové převodovky řady AB a kuželové spirálové převodovky ATB se dvěma výstupními hřídeli. Dané planetové převodovky odpovídají vysokým nárokům požadovaných ze strany společnosti Timesavers – materiálovou kvalitu a zpracování, vysokou přesnost, schopnost snášet zátěž a poskytovat vysoký výkon. Úspěšně dosahují na svých širokopásových strojích a přesných brusek kalibrované přesnosti až 0,02 mm.

Kombinaci servomotorů ve spojení s převodovkami APEX DYNAMICS je léty ověřená, jelikož již v předchozích projektech byly naše převodovky v těchto strojích úspěšně použity. Pomocí sofistikovaného online řešení je velmi jednoduché a intuitivní vybrat tu správnou kombinaci převodovky a servomotoru.

V APEX DYNAMICS nic netajíme!

Proto si můžete veškeré dostupné informace ihned stáhnout a zakomponovat do svého projektu – 2D výkresy, 3D modely, katalogy a další důležité informace o produktu. Užití online konfigurátoru je velmi intuitivní a to i díky manuálu, jak s celým nástrojem zacházet. Design Tool je rovněž možné použít i pro výběr přesných hřebenů a pastorků.

O Timesavers

APEX DYNAMICS byl kontaktován společností Timesavers, jejíž historie se datuje již od roku 1939 v Amsterodamu, jako opravna dřevoobráběcích strojů, dříve pod značkou van der Linden. Dnes se firma specializuje na výrobu a vývoj prvotřídních brusek, obráběcích a dokončovacích strojů. Díky vysoké kvalitě a míře spolehlivosti se Timesavers stala jedním z leaderů na trhu v obrábění a následného opracování materiálu (dřevo, hliník, nerezová ocel, uhlík, kompozity aj.). Timesavers působí po celém světě s výjimkou Severní Ameriky. Každý den je v provozech více jak 50 000 strojů této značky.

Timesavers byl až do roku 2000 zaměřen výhradně na zpracování dřeva a kovu. Díky postupnému vývoji byla výroba rozšířena i o stroje k odstraňování otřepů. Rozšíření portfolia se ukázalo jako velký krok kupředu, a proto od roku 2003 firma dominuje i této oblasti na trhu.

Pozoruhodným úspěchem je i vítězství prestižní ceny RED DOT
Award za průmyslový design pro rok 2016. Timesavers má produkci rozdělenou do třech lokalit:

  • Minneapolis (USA) – stroje pro dřevozpracovatelský průmysl,
  • Goes (Nizozemí) – montáž a vývoj středně velkých a speciálních zařízení určených pro Heavy-Industry,
  • Tchaj-wan – výroba standartního produktového sortimentu.

S bezkonkurenčním servisem a podporou zkušených techniků z APEX DYNAMICS si tak Timesavers může bez problémů stát za vysokou kvalitou svých strojů a zaměřovat se na jejich další vývoj. Pokud se chcete dozvědět více, pak navštivte naše internetové stránky nebo se přímo obraťte na naše specialisty a to na support@apexdynaczech.cz nebo na telefonním čísle +420 602 891 880.

Videa z aplikací společnosti Timesavers naleznete i v naší sekci Média – Video.