Planetové převodovky, ozubené hřebeny a pastorky v aplikacích pro automatizované CNC stroje

30.10.2018 | Případová studie společnosti BMO Automation vybrala pro svou aplikaci přesné ozubené hřebeny, pastorky a převodovky od APEX DYNAMICS. Naše produkty jsou součástí inovativního robota s kloubovým ramenem, jehož úkolem je obsluhovat stroje pro plynulý chod výrobního provozu.

Nové robotické zařízení má díky našim produktům širší dosah než srovnatelné aplikace a vytváří i větší prostor pro operátora CNC zařízení, což je vhodné zejména u strojů, které je obtížné zapojit ihned do provozu. Díky tomu tak lze dosáhnout vyšší efektivity než u konkurenčních zařízení. Toto chytré řešení spolu s vysokou kvalitou a přesností našich produktů, spojené s krátkým dodacím termínem necelých 3 týdnů bylo pro BMO Automation ideální kombinací (nakonec bylo veškeré zboží dodáno za 2,5 týdne). Základem automatizačního procesu v této studii je volně programovatelný 6ti-osý robot s pohyblivým ramenem. Pro zvýšení efektivity procesů však bylo potřebné obsluhovat i 7-mou osu výrobního zařízení a výchozí situace tuto možnost nenabízela. Díky společné práci a finálnímu řešení může automatizační robot nejen s hotovými výrobky manipulovat, ale také je dokáže libovolně přesouvat mezi jednotlivými osami.

BMO Automation kontaktovala APEX DYNAMICS nejprve pro vytipování a nabídky řešení výše zmiňovaného úkolu. Po prezentaci našich možností a řešení byly vybrány komponenty z oblasti planetových převodovek, přesných hřebenů a pastorků. Z převodovek byly nejlepší volbou planetové převodovky série PII, na něž byl namontován pastorek s 20-ti špičatými zuby, který se pohybuje po hřebenu Q6. Provedení z nerezové oceli zaručuje bezproblémový a velmi tichý chod. Vedoucí výzkumu a vývoje, Harco Hermans, celou situaci komentuje: „Byl jsem velmi šokován tak krátkou dodací lhůtou, která je v dnešní situaci velmi vzácná! V našem rozhodnutí nás přesvědčily i bohaté reference na kvalitu a přesnost výrobků od APEX DYNAMICS. „

Společnost BMO Automation byla založena v roce 2008 a zabývá se vývojem, inovací a výrobou automatizačních řešení pro CNC stroje, soustruhy a frézy v oblasti zpracování plastů a oceli. V rámci své činnosti vyvíjí tato společnost i vlastní inteligentní a automatizační systémy. Videa k této aplikaci naleznete na záložce Média.