EN CZ

Nová řada High Torque převodovek AFH

4.12.2018 | Krouticí moment až 6.135 Nm s téměř bezvůlovou přesností ≤ 1 arc.min a čtyř druhů výstupních hřídelí.

APEX Dynamics neustává ve vývoji nových produktů a díky tomu vám můžeme představit další novinku, kterou je řada AFH a její úhlová varianta AFHK. Převodovky vynikají nejen vysokým krouticím momentem ale i téměř bezvůlovou přesností až ≤ 1 arc.min. Tato nová řada přesných planetových převodovek díky své konstrukci nalezne uplatnění v dynamicky náročných aplikacích, kde je kladen důraz na přesnost a rovněž díky uložení výstupní hřídele v kuželíkových ložiscích je schopna odolat vysokým radiálním a axiálním silám. Pro doplnění výjimečných vlastností této produktové řady nutno zmínit možnost převodového poměru až 1:10000 při zachování přesnosti ≤ 2 arc.min.

4 druhy výstupních hřídelí

Jako další nespornou výhodou jsou až 4 druhy volitelných provedení výstupních hřídelí:

Provedení hřídelí S1, S2 a S3 je již jako zažitý standart APEX DYNAMICS převodovek. Nicméně dutá hřídel (S4) vhodná pro přímé nasunutí hřídele např. kuličkového šroubu a upevněním svěrným kroužkem byla doposud výsadou hypoidních převodovek řady KF, které ale nedosahují tak vysokých krouticích momentů a přesností.

Vysoká přesnost a limitovaný vzestup teploty

Udržet při tak velkých krouticích momentech vysokou přesnost není zcela jednoduché. APEX DYNAMICS se toto podařilo a jednostupňové varianty (do převodu i=10 včetně) disponují planetové převodovky přesností ≤ 1 arc.min , u dvoustupňových planetových převodovek (i=16 až i=10000) pak pouhých ≤ 2 arc.min*. Díky hypoidnímu úhlovému převodu jsou schopny udržet tuto přesnost i v úhlovém provedení.

Při vysokých vstupních otáčkách trápí přesné planetové převodovky přehřívání díky tření způsobenému právě žádanou nízkou vůlí ozubeného převodu. l tento nešvar dokázal APEX DYNAMICS zkrotit a převodovky řady AFH / AFHK disponují limitovaným vzestupem teploty v pracovním režimu.

Hlavní přednosti planetových převodovek AFH / AFHK :

  • Výstupní moment T2B až 6135Nm.
  • Převodový poměr i: 4 až 10 000.
  • Vysoká přesnost (malá vůle v ozubení):

≤ 1 arc.min u jednostupňových variant (do i=10)

≤ 2 arc.min* u dvoustupňových nebo rovněž v úhlových variant (až i=10000).

  • Nízká hlučnost.
  • Vysoká účinnost – až 97%.
  • Limitovaný vzestup teploty
  • 4 druhy výstupních hřídelí vč. duté hřídele
  • Dlouhá životnost

*v nejmenší velikosti 060 backlash ≤ 3 arc.min.

Parametry převodovek AFH včetně katalogu jsou k dispozici ZDE. Parametry úhlového provedení převodovek AFHK včetně katalogu jsou k dispozici ZDE.

A jaké převodovky pro své aplikace používáte Vy? Nevíte si rady jak vybrat s tak širokého portfolia tu správnou? Zeptejte se nás. Víme o čem mluvíme.