EN CZ

APEX DYNAMICS na slavnostním odhalení nového závodního speciálu!

19.6.2018 | Přípravy na novou jezdeckou sezónu jsou již v plném proudu a tým Technické univerzity v Eindhovenu představil veřejnosti svůj nový speciál. Při představení nového vozu zároveň tým oslavil i 15-ti leté výročí od založení týmu. Za celou letitou historii se jedná již o 13-tý závodní vůz. Představení posledního závodního speciálu proběhlo na závodním okruhu v Eindhovenu, kde se shromáždilo více než 500 osob a my jako jeden z hlavních podporovatelů a sponzorů týmu jsme u toho samozřejmě nemohli chybět.

Speciál s názvem URE13 má dojezd více než 250 kilometrů a z 0 na 100 km/h se rozjede za 2, 3 vteřiny, což je rychleji než například Bugatti Veyron, které je v současnosti nejrychlejší civilní automobil na zemi (jeho výkon dosahuje 1 500 koní). Na výstavbě, návrhu, testování, úpravách a servisu pracovalo přes 70 osob. Formule by však nikdy nevznikla bez podpory a partnerství firem a organizací, přičemž v letošním roce podporuje tým URE celkem 89 společností. První závod šampionátu, kterého se účastní pravidelně více než 60 evropských týmů, se koná 9. července na domácí závodní trati TT Circuit v Assenu.

O projektu Formula Student

Koncept soutěže Formula Student tkví ve vytvoření smyšlené výrobní společnosti, která ve spolupráci s návrhářským týmem bude vyvíjet vozidlo ve stylu formule 1.  K závodnímu speciálu musí být přistupováno jako k artiklu s potenciálem výrobní položky. Každý studentský tým navrhuje, konstruuje, staví a následně testuje prototyp, který podléhá celé sérii pravidel. Zásady a pravidla se týkají nejen použitelnosti na trati, výkonu a bezpečnosti, ale také musí splňovat zásady chytrých řešení pro případný vznik problémů. Soutěž byla založena již v roce 1978 v USA a od té doby má celosvětové působení. Po celém světě se tohoto projektu účastní téměř 600 závodních týmů. Video sestřih z celé akce naleznete v naší záložce Média.