EN CZ

Expedice Clean2Antarctica v zájmu českých médií

17.10.2018 | Jak jsme Vás již několikrát informovali APEX DYNAMICS se stal jedním z hlavních sponzorů a dodavatelů expedice, jejímž cílem je jižní pól. Na tom by v dnešní době nebylo zase až tak nic zvláštního, kdyby se však nejednalo o elektromobil, který je sestaven převážně z dílů tištěných na 3D tiskárně a jezdí na elektřinu získanou ze solárních panelů, kterými je pokryt jeho povrch.

Manželský pár, Liesbeth a Edwinter Veldeovi z Nizozemí, si dali za cíl dorazit na Antarktidu bez odpadu a emisí. Vzhledem k tomu, že ekosystém Antarktidy je unikátní, pak její znečišťování je je zakázáno v Protokolu o ochraně životního prostředí z roku 1998. Proto se rozhodli postavit si svůj vůz sami.

Vozidlo s názvem Solar Voyager je vyrobeno za pomoci 3D tisku, na délku měří 16 metrů a váží přibližně 1 500 kilogramů. Maximální rychlost činí 8 km/h a trasa je dlouhá 2 400 kilometrů. Zajímavostí je, že automobil i přes teploty hluboce pod bodem mrazu nemá aktivní vyhřívání, avšak energii mu bude dodávána nepřetržitě, jelikož na jižním pólu za pět týdnů, kdy expedice odstartuje, započíná léto a slunce zde tak svítí celých 24 hodin.

APEX DYNAMICS podpořil celou expedici speciálními planetovými převodovkami typu AD140 – 050, které jsou zcela vhodné pro tuto extrémní výpravu. Celým tématem se začala zabývat i česká média, a další články o tomto dobrodružství si můžete přečíst zde:

Pro více informací o expedici nebo o daném typu převodovky se můžete obrátit na info@apexdynaczech.cz nebo na telefon +420 577 663 877.

 

Aktuální video-reportáže po testování vozidla na Islandu: