EN CZ

Nové převodové poměry planetových převodovek. Ihned k dispozici!

2.11.2018 | V reakci na současné požadavky trhu rozšířil APEX DYNAMICS série přesných planetových převodovek AB a AF o další řady převodových poměrů. Tyto high-end planetové převodovky lze dodat do tří týdnů s různými (i binárními) převodovými poměry.

Dříve bylo možné tyto série dodat s 21 (AB/ABR) nebo s 28 (AF/AFR) převodovými poměry(!), tyto se rozšířily o následující:

• Přímé planetové převodovky AB/AF: 12, 16, 28 a 32

• Úhlové planetové převodovky ABR/AFR: 12, 16, 28, 32, 48 a 64

Přínosy „binárních“ převodových poměrů

Převodové poměry 16, 32 a 64 jsou tzv. binární čísla (dvojková číselná soustava). „Binární“ převodové poměry jsou žádoucí v některých rotačních aplikacích, aby se zamezilo rozdílům při zaokrouhlování v režimu bez referování (opakované nastavení referenčního bodu). Rozdíly v zaokrouhlování mohou po delším čase například způsobit posuv tisku tiskové hlavy, nebo že koncový bod stolu laserového pálicího stroje nedosáhne přesně bodu počátečního.

AB planetová převodovka

ABR planetová převodovka

AF planetová převodovka

AFR planetová převodovka

Všechny planetové převodovky APEX DYNAMICS mají absolutní převodové poměry v celých číslech. Pouze s výjimkou jsou kuželové převodovky z řady AT/ATB s poměrem i=1,5 a varianty high-torque planetových převodovek s převodovými poměry dělitelným číslem 5,5.

U planetových převodovek s novými převodovými poměry se dodací termín 3-týdnů nemění a rovněž ceny se shodují s těmi dosavadními. Stáhněte si nejaktuálnější katalogy AB/ABR, AF/AFR. Pro více informací kontaktujte naše specialisty či obchodníky (+420 602 891 880 nebo na info@apexdynaczech.cz).