EN CZ

Rozšiřujeme rozsah přírubových převodovek

24.1.2019 | Převodovky APEX DYNAMICS mohou sloužit jako skvělá náhrada převodovek jiných značek, ale to nejen kvůli krátkým dodacím lhůtám. Náš tým neustále pracuje na šíři aplikačního rozsahu, ve kterém lze použít naše přesné planetové převodovky, ozubené hřebeny a pastorky. V nedávné době jsme udělali další velký krok – máme pět řad přesných planetových převodovek s výstupní otočnou přírubou dle ISO 9409 tzv. robotickou přírubou.

AGV, robotika nebo laserové řezací stroje

Obvyklými aplikacemi, které využívají toto mechanické rozhraní, jsou například delta roboty, ozubené převody hřeben+pastorek, indexní stoly, portálové CNC stroje nebo robotika. Z méně přesných aplikací můžeme zmínit mobilní robotická vozítka (AGV). Z 5ti řad lze zvolit ideální řešení dle přesnosti, přímého nebo úhlového provedení, s průchozím otvorem a s opláštěním v  celonerezovém, ocelovém nebo duralovém provedení. Na výběr je také široké množství převodových poměrů a i dle rozličných možností dynamiky. Jednotlivé řady převodovek mají svá specifika, které rádi vysvětlíme a osobně vám pomůžeme s výběrem té nejvhodnější pro vaši aplikaci.

Použití převodovky s přírubou namísto hřídele má své výhody:

  • vyšší točivý moment (hřídel hladká nebo s drážkou pro pero jsou omezeny vysokými krouticími momenty),
  • díky větším ložiskům zvládají absorbovat vyšší klopné momenty a radiální síly,
  • kompaktní rozměry, kvůli nepotřebné hřídeli,
  • přenos síly přes plochu namísto válcovité hřídele s možností prokluzu.

 

ISO9040 zaručuje nezaměnitelnost a jedinečnost mechanického rozhraní

Norma ISO 9404 definuje tvar, rozměry a základní tolerance a mezních úchylky pro díry lícních desek mechanických rozhraní. Tento mezinárodní standard byl založen organizací ISO a jeho poslední úprava proběhla v roce 2004. S námi jste vždy o krok napřed! Proto pokud máte jakýkoliv dotaz, pak nás neváhejte kontaktovat na emailu info@apexdynaczech.cz nebo na telefonu +420 577 663 877.