EN CZ

PLANETOVÁ PŘEVODOVKA APEX DYNAMICS UMOŽŇUJE VYSOCE PŘESNÉ ZVEDÁNÍ SKLENĚNÝCH PANELŮ

Instalace oken a dveří je tvrdá práce, a to i pro řemeslníky, kteří to dělají každý den, ale s jedním z inteligentních zvedáků skla od SmartLift je to historie. Toto zařízení zvedne panel okna nebo dveří na místo a přesně je umístí a upraví předtím než mohou být zajištěny. Společnost Apex Dynamics dodala potřebné komponenty pro tento základní systém.

Záda a kolena jsou problémové partie, kde většina řemeslníků pociťuje bolest a další nepohodlí po letech práce v průmyslu. Například ve stavebnictví, kde musí být okna a dveře před upevněním seřízeny a zvednuty na své místo. Zaměstnavatelé si mohou vybrat z řady nástrojů, kterými mohou svým zaměstnancům pomoci například vysokozdvižným vozíkem nebo Manitou, ale  bohužel tyhle nástroje mohou pouze zvednout, nikoli polohovat.

ZVEDÁK SKLA, KTERÝ SE UVOLNÍ, POUZE KDYŽ JE OKNO UPEVNĚNO

Toho by rádi dosáhli ve firmě SmartLift v Nykøbing Mors, kde vyvinuli inteligentní zvedák skla pro vnitřní i venkovní použití, který lze použít k přidržení a nastavení panelů dveří a oken. Vzhledem k tomu, že skleněné panely jsou často poměrně těžké, byla pro ně výzva vymyslet možnost nejen jejich držení, ale i přesného umístění.

SÍLA A PŘESNOST V JEDNOM

Zvedák by měl být nejen schopen udržet těžký stavební prvek, ale musí být také schopen nastavit umístění panelu dálkovým ovládáním tak, aby ho neuvolnil před tím než je bezpečně připraven k upevnění do otvoru ve zdi. Tohle vyžadovalo sílu i přesnost a tyto dvě věci se v praxi dohromady jen zřídka spojily.

K této činnosti se dříve používal buď staromódní a velmi těžkopádný mechanický zvedák, nebo drahý hydraulický systém. Což bylo pro provoz velmi složité a nepřesné. Díky spolupráci Apex Dynamics je na světě skvělý výsledek.je vypnutý, zapněte JavaScript.

VELKÁ PLANETOVÁ PŘEVODOVKA V KOMBINACI S MALOU PŘEVODOVKOU A MOTOREM

V úzké spolupráci mezi SmartLift a Apex Dynamics bylo navrženo řešení s velkou planetovou převodovkou vpředu a menšími vzadu na rameni, které zvedají a drží skleněné panely. Všechny tři prvky byly vyvinuty společností APEX Dynamics Denmark a samostatné dimenzování jednotlivých prvků bylo provedeno ve spolupráci s kvalifikovaným vývojovým týmem společnosti SmartLift.

Planetová převodovka typu AD s výstupní přírubou je neuvěřitelně silná a dokáže udržet i velmi těžké panely pomocí čtyř přísavek. Dálkové ovládání zároveň umožňuje  přesné nastavení panelů, a to usnadňuje zvedání a nastavení přímo ve stavebním otvoru a jejich úplnou fixaci během instalace.

Jsme velice hrdí na to, že jsme pomohli s firmou SmartLift dodat řešení inteligentních zvedáků, díky kterým se snížilo riziko úrazů a zdravotních problémů mnoha řemeslníků.

zdroj: https://www.apexdyna.nl/en/planetary-gearbox-construction/