EN CZ

APEX DYNAMICS představil novinky na MSV 2015

20.10.2015 | Článek v časopise ElektroPrůmysl 

APEX DYNAMICS CZECH je pravidelným účastníkem Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Každý rok jsou zde představeny novinky, které rozšiřují produktové portfolio a pomáhají tak nacházet nové možnosti na trhu. Nejinak tomu bylo i na MSV 2015, kde byly představeny nové typy převodovek.

Planetové převodovky PD/PDRpd
Velmi úspěšná řada planetových převo­dovek řady PII má na výstupu standardně hřídel s perem. Při spojení převodovky s pastorkem a ozubeným hřebenem může vznikat velké radiální zatížení a velký klop­ný moment, kde řešení s výstupní hřídelí nemusí vždy vyhovovat. Pro tento účel byla vyvinuta nová planetová převodovka PD. Na výstupu má ISO přírubu pro pasto­rek, která zajistí dokonalé spojení pastorku s převodovkou a optimální rozložení sil. Ku­želíkové ložisko pomůže snášet velké radi­ální zatížení i klopný moment. Převodovka se vyrábí také v úhlovém provedení PDR.

Planetové převodovky PL/PLRpdr
Další velmi zajímavou novinkou je převo­dovka PL/PLR. Tato planetová převodovka je na výstupu opatřena speciální přírubou pro řemenici a může být i dodána s řemeni­cí. Převodovka je vhodná pro velká radiální zatížení i při vysokých otáčkách. Díky spe­ciálnímu konstrukčnímu řešení, má velmi kompaktní rozměry a je tedy možné je po­užít i v aplikacích, kde je omezený prostor. Obdobně jako varianta PD se převodovka PL vyrábí i v úhlovém provedení PLR. Pře­vodovky PL/PLR jsou velmi zajímavé pře­devším pro polohování pomocí řemenu.
Oba typy převodovek je samozřejmě možné připojit k jakémukoliv motoru a na našich stránkách je možné stáhnout si výkresy i 3D modely. Vzhledem k tomu, že převodovky jsou součástí ekonomické řady PII, je velmi zajímavá i cena.

klepnutím na tuto zprávu otevřete článek