EN CZ

Planetové převodovky APEX DYNAMICS

30.9.2015 | Článek v časopise ElektroPrůmysl

U mnoha aplikací pro přesné polohování či vysokou dynamiku, je se servomotorem spojena planetová převodovka. Hlavní důvody tohoto řešení, je navýšení výstupního krouticího momentu, snížení rychlosti, případně korekce momentu setrvačnosti.

APEX DYNAMICS je předním světovým výrobcem planetových převodovek. K dispozici má moderní závod s výrobní plochou 70 000m2, který je schopen vyprodukovat až 50 000 ks převodovek měsíčně. Veškeré výrobní procesy (dělení materiálnu, opracování, broušení, tepelné zpracování, nitridace, montáž a výstupní kontrola) jsou realizovány v jednom závodě a díky tomu je možné dodržovat ty nejpřísnější podmínky kvality výrobků s rychlým termínem dodání. Kompletní proces výroby je vybaven kamerovým systémem a každá převodovka je sledována pomocí technologie image proces ve všech dílčích procesech. Dle výrobního čísla převodovky lze zjistit takové detaily, jako který stroj vyráběl ozubení či který pracovník prováděl kompletaci či výstupní kontrolu dané převodovky.
Konstrukce převodovek APEX DYNAMICS je moderní a nadčasová. Některé prvky (unikátní konstrukce nosiče planet, speciální těsnění na vstupu a výstupu převodovky, metoda broušení zubů jsou chráněné mezinárodními patenty.

Produktové řady převodovek APEX DYNAMICS

Prémiová řada planetových převodovek AF/AD/AB/AE:AF
Planetové převodovky nejvyšší kvality. Tělo převodovky a výstupní příruba jsou z nerezové oceli. Šikmé ozubení je zpracováno metodou Heli-topo, které zajišťuje nejlepší styčné plochy mezi zuby a tím je zaručený ideální přenos kroutícího momentu a plynulý tichý chod při vysoké účinnosti.
Tyto převodovky jsou určené pro přesné polohování a mohou mít vůli až 1 arcmin. Nejčastější využití je u obráběcích strojů a zařízení kde je kladen důraz na vysokou přesnost a vysoký přenos kroutícího momentu.
Převodovky mají dvě základní provedení výstupní příruby. AF/AB/AE mají na výstupu hřídel a jsou nejčastěji používané ve spojení s kuličkovým šroubem. AD jsou vybaveny výstupní ISO přírubou na pastorek a jsou vhodné zejména pro spojení s ozubeným hřebenem.
Všechny varianty prémiové řady převodovek jsou i v úhlovém provedení, které šetří v mnoha konstrukcích drahocenný prostor. Díky připojovací přírubě zhotovené na míru, je možné je připojit k jakémukoliv motoru.

Ekonomická řada planetových převodovek PII:PE2
Velmi častým využitím planetových převodovek jsou pohony v jednoúčelových strojích a automatizovaných linkách. V těchto aplikacích je kladem důraz na střední třídu přesnosti, ale nevyžaduje se vysoká tuhost a maximální momentový přenos s ohledem na rozměry převodovky. U těchto aplikací je kladen důraz také na nízkou cenu planetových převodovek. Převodovky PEII všechny tyto atributy plně splňují a jsou velmi oblíbeným výrobkem. Převodovky PII mají stále vysokou přesnost (vůle 5-12 arcmin, dle provedení), kompaktní rozměry a jsou schopné přenášet velké momenty při vysokých rychlostech. Standardně jsou vyráběny na výstupu s hřídelí. Na MSV Brno 2015 bude představena nová převodovka PDII, která bude mít na výstupu přírubu pro připojení pastorku a řada PLII, která má na výstupu integrovanou řemenici pro řemenové pohony. Převodovky PII jsou vyráběny také v úhlovém provedení ve všech variantách.

Apex Dynamics má k dispozici mnoho dalších produktů jako kuželové převodovky AT/ATB, hypoidní převodovky KF/KH, pastorky a ozubené hřebeny. Pro podrobnější informace můžete navštívit naše stránky www.apexdynaczech.cz

 

klepnutím na tuto zprávu otevřete článek