EN CZ

APEX DYNAMICS rozšířil nabídku o přesné ozubené hřebeny a pastorky

5.1.2017 | APEX DYNAMICS rozšířil nabídku o ozubené hřebeny a pastorky. Důvodem byla zvýšená poptávka po těchto produktech od našich zákazníků. Pro výrobu ozubených hřebenů a pastorků byl postaven zcela nový výrobní závod o rozloze 8 359 m2.

Nový výrobní závod APEX DYNAMICS je vybaven těmi nejmodernějšími technologiemi. Pouze investice do strojního vybavení přesáhla hodnotu 30 milionů USD. To umožňuje společnosti produkci ozubených hřebenů a pastorků vysoké kvality za velmi krátké produkční časy. Doručení ozubených hřebenů do tří týdnů!

Jaké typy ozubený hřebenů APEX DYNAMICS nabízí?

 • S přímým i šikmým ozubením.
 • Moduly Mn 1 až Mn 12.
 • Výběr z tříd kvality Q4 až Q10.
 • Broušené, kalené i frézované ozubení (Q8).
 • Materiálové zpracování z uhlíkaté, legované i nerezové oceli (Q9).
 • Délky přes 2 000 mm.
 • Celkem čtyři typy povrchové úpravy (fosfátování, černění, nitridace a nerez).

Nic netajíme, všechny informace o tolerancích a kvalitě produktu jsou volně dostupné

Doposud neexistuje žádná mezinárodní norma (ISO/DIN) definující požadavky na přesnost ozubených hřebenů a proto si každý výrobce definuje své vlastní normy. Málokdy uživatel obdrží kompletní informace o tolerancích včetně garantované hloubky prokalení. Ve výjimečných případech obdrží informaci součtové odchylky roztečí (Total Pitch Error), odchylky čelní rozteče (Single Pitch Error) nebo informace o geometrii hřebene (drsnost povrchu, rovinnost, zkroucení, kolmost aj.).

Právě proto jsme si vědomi toho, jak jsou hodnoty tolerancí důležité a mohou ovlivnit finální aplikace. Díky tomu jsme stanovili standard kvality pro ozubené hřebeny APEX přesně podle norem DIN / ISO pro ozubená kola, včetně jejich tolerancí.

Různé formy povrchových úprav

Ozubené hřebeny jsou zároveň dostupné ve čtyřech povrchových úpravách – niklování, fosfátování, černění a nerezové provedení (Q9). Důležité je zmínit, že žádná ze zvolených povrchových úprav nemá vliv na přesnost hřebene.

Důraz na kvalitu v každém výrobním kroku

Preciznost provedení zvyšuje zatížitelnost, plynulost a přesnost pohybu i při vysokých rychlostech. Pro dosažení nízkého opotřebení a dlouhé životnosti je v těchto případech ozubení hřebenů a pastorků cementováno a následně indukčně kaleno. Symetrie kalení zubů nebo odhalování povrchových trhlin pomocí magnetické metody podtrhují kvalitu ozubených hřebenů APEX a Vám umožní dosažení dlouhé životnosti v použitých aplikacích.

V naší nabídce naleznete ozubené pastorky

 • s přímým i šikmým ozubením,
 • s moduly Mn 1 až Mn 12,
 • ve třídách kvality Q4 a Q5,
 • až sedm typů montáže.

Všechny pastorky jsou vyráběny tak, aby odpovídali výstupním hřídelím planetových převodovek APEX Dynamics a svou kompatibilitou usnadňují montáž a přesnost výsledného převodu. Mezi sedm možných montážních kombinací patří mimo jiné i patentovaná technologie zubové spojky (Curvic Plate).

Více informací o možnostech pastorků s přímým ozubením získáte ZDE a o pastorcích se šikmým ozubením ZDE.

V předchozích letech se mnoho našich klientů dotazovalo na hřebeny a pastorky, nyní můžeme hrdě sdělit, že tímto může být konečně poptávka uspokojena.

Potřebujete poradit s výběrem ozubených hřebenů a pastorků tak, aby seděli přímo na míru Vašim požadavkům? Obraťte se prosím přímo na naše specialisty.