EN CZ

Ozubené pastorky APEX Dynamics a jejich montáž

27.7.2017 | Jak jsme vás již informovali, APEX Dynamics rozšířil počátkem roku 2017 nabídku o ozubené hřebeny a pastorky. Nyní bychom vám rádi představili možnosti spojení ozubených pastorků s převodovkami.

Možnosti spojení pastorku s převodovkou

V praxi existují různé způsoby, jak lze připojit pastorek k převodovce, přičemž každý má své výhody i nevýhody.

Spoje se standardně dělí na rozebíratelné a nerozebíratelné. APEX Dynamics se soustředí převážně na spoje rozebíratelného typu, aby v případě poškození pastorku jej bylo možné opravit bez nutnosti výměny kompletní převodovky. Tento nejčastěji používaný, rozebíratelný druh spojení, byl doplněn o patentovaný způsob typu zubové spojky. V praxi se jedná o spojení s konvexním a konkávním ozubením, jež je schopné přenášet velmi vysoké momenty, čemuž sekunduje spojení nerozebíratelné (za příklad lze uvést přímé navaření pastorku na přírubu).

Možnosti využití jsou opravdu rozsáhlé, proto jsou v níže uvedené tabulce přehledně zobrazeny veškeré výhody a nevýhody jednotlivých způsobů spojení. Poslední sloupec tabulky zobrazuje u každého typu spojení odpovídající typ převodovky od APEX Dynamics.

V současnosti jsme schopni dodávat veškeré komponenty a součástky pro kompletní pohonné systémy mechanického zaměření. Jedná se zejména o převodovky, hřebeny, pastorky a mazací systémy. Nespornou výhodou je výroba a dodání komponentů od jednoho zdroje vždy se zárukou přesnosti, stanovené kvality, odpovídajícího výkonu, garantované pevnosti a jiných zákaznických požadavků. To vše s bezkonkurenčním dodacím termínem na trhu.

Komplexní řešení od jednoho dodavatele

Jsme si vědomi toho, že učinění správného rozhodnutí je během na dlouho trať. Proto v rámci zkvalitňování zákaznických služeb nabízíme našim novým i stávajícím zákazníkům bezplatné konzultace. Díky tomu vám pomůžeme ušetřit váš čas a především sestavíme veškeré komponenty na míru vaší aplikaci. Zároveň tak poskytneme veškeré a ucelené informace o možnostech, které je APEX Dynamics v současnosti svým klientům poskytovat.

Kódové značení pastorků

Jak již bývá zvykem, z kódového označení lze snadno určit typ produktu. Příklad:

A jaké sestavy hřebenů, pastorků a převodovek pro své aplikace používáte Vy? Neváhejte se nás zeptat na alternativu. Více informací na www.apexdynaczech.cz.