EN CZ

APEX Dynamics převodovky i pro krokové motory s NEMA přírubou

9.4.2017 | Apex Dynamics dodává planetové převodovky se vstupními rozměry dle NEMA standardů. Tím pádem lze převodovky snadno spojit i s krokovými motory nebo servomotory imperiálních rozměrů. Na výstupu získáte hřídel se standardními metrickými rozměry. Převodovky tak mohou být použity jako vstupenka do dalších aplikací. Všechny převodovky jsou k dispozici do 2-3 týdnů.

NEMA rozměry jsou standard, který byl přijat především asijskými výrobci a výrobci strojů mimo Spojených států. Tyto, pro Evropu nestandardní imperiální rozměry, dělají příležitostně problémy v kombinaci s jinými komponenty. Rádi jsme tyto potíže překlenuli, a proto Apex Dynamics vyvinul ke svým převodovkám vlastní adaptéry NEMA.

NEMA rozměry na APEX Dynamics převodovkách
Převodovky kombinované především s NEMA krokovými motory a servo motory jsou dodávány s redukční přírubou na vstupní straně převodovky. Konkrétně to platí pro krokové motory a servo motory s výstupní přírubou velikostí dle NEMA 17, 23, 34, 42 and 56.
Převodovky pak mohou mít na výstupní straně standartní používané rozměry a metrickou hřídel.
NEMA motorům nejlépe vyhovují přímé a úhlové převodovky řady PxII / PxIIR a AE / AER dostupné s převodovým poměrem 3:1 až 200:1 a vůlí v převodech ≤ 6 arc.minut. Toto je nejmenší vůle v převodech ze všech výrobců NEMA planetových převodovek.

Pro výběr vhodné převodovky stačí zadat v konfigurátoru výrobce NEMA a z rozevíracího seznamu Model vybrat požadovanou NEMA velikost:
(pozn. C3 určuje průměr hřídele motoru)

NEMA (National Electrical Manufacturers Association) zastupuje zájmy reprezentované americkým elektrotechnickým průmyslem. Pod jejich kontrolou jsou některé normy, které jsou ve vztahu k elektrotechnice, například National Electrical Code. NEMA má skoro téměř 350 členů.  

Tito členové jsou výrobci motorů, generátorů, převodovek, spínačů atd. jako např. EG Eaton, General Electric, WAGO, atd.

A jaké převodovky pro své aplikace používáte Vy? Zeptejte se nás na alternativu.