EN CZ

Apex Dynamics součástí expedice na jižní pól

30.3.2016 | Mnohokrát jsme se již mohli přesvědčit, že převodovky Apex Dynamics jsou špičkovým produktem, určeným pro náročné aplikace a nejobtížnější
podmínky. Žádná meta není dost vysoko a tak nás v zimě 2017 čeká další velká výzva. Wilco van Rooijen and Edwin ter Velde absolvují 2300km dlouhou cestu skrze Antarktidu až na jižní pól, ve speciálním solárně napájeném vozidle.

jizni-pol1

Apex Dynamics sponzoruje převodovky pro toto vozidlo vyrobené tzv. čistými technologiemi. Hlavní požadavky byly na malé rozměry, nízkou hmotnost, velký kroutící moment a také maximální účinnost. Převodovky budou použity pro polohování solárních panelů. Pro první test byly dodány 4 převodovky PD090-050 a tento test dopadl velmi úspěšně. Antarktické vozítko však čekají ještě další a věřme, že úspěšné testy, než se v zimě 2017 vydá na jižní pól.

Planetové převodovky PD jsou převodovky s výstupní přírubou pro pastorek. Veškeré parametry požadované pro náročnou expedici splňují. Podrobnější informace o planetových převodovkách PD naleznete na našich stránkách.

Sledujte spolu s námi tento unikátní projekt, jehož jsou planetové převodovky Apex Dynamics nedílnou součástí. Stránky projektu

jizni-pol2