EN CZ

ZE „ŠRŮTKU“ NA PLÁTKY aneb SLANINA K PŘÍMÉ KONZUMACI DÍKY INOVATIVNÍM HYGIENICKÝM POHONŮM

8.7.2021 | Výrobce speciálních strojů na zpracování masa, ryb, sýrů a dalších potravinářských výrobků vyrábí působivý stroj, který bude „šrůtky“ (v uzenářské terminologii velký kus slaniny) porcovat na jednotlivé plátky a balit je tak, aby byly připraveny k příjemné konzumaci.

K tomu využívá 118 kombinovaných pohonů a každý z nich obsahuje převodovku od společnosti APEX DYNAMICS. Konkrétně se jedná o dvě verze nerezových převodovek ze série AES. Příběh tohoto jedinečného stroje je tento měsíc na obálce AT Aandrijftechniek a jsme hrdí, že jsme mohli přispět k tomuto jedinečnému řešení.

NEREZOVÁ PŘEVODOVKA Z APEX DYNAMICS

Speciální hygienické motory Kollmorgen v celonerezovém provedení a s krytím IP69K splňují přísné hygienické standardy EHEDG a 3A a proto vyžadují i speciální převodovky. Pro APEX DYNAMICS je ale nerezové provedení standard.

APEX DYNAMICS se rozhodl vyrobit stávající řadu AE kompletně z nerezové oceli. Převodovky mají kulatou motorovou přírubu z nerezi a snadno se udržují v čistotě. Zpočátku se toto řešení provádělo na zakázku dle požadavků zákazníka, ale celosvětová poptávka byla tak velká, že jsme uvedli na trh řadu AES a pravoúhlé AERS, kde „S“ je z anglického „stainless steel“, neboli nerezová ocel.

Pro výrobce potravinářských strojů splňující nejpřísnější hygienické standarty to byla nyní skvělá příležitost využít produkt ze standartního portfolia.

„Řada AES je standardně dodávána s potravinářským mazivem, které je pro toto odvětví zásadní. Je skvělé, že díky spojení s výrobcem servomotorů jsme byli schopni dodat jedinečný, ale přesto standardní pohon.

APEX DYNAMICS si zakládá na spolupráci s jednotlivými výrobci servomotorů. V současné době úzce spolupracujeme s přibližně 80% dodavateli servomotorů v České republice a takto vznikají krásná technická řešení. “ říká Jiří Makovička.

zdroj: https://www.apexdyna.nl/nl/rvs-aandrijving-voedingsmiddelenindustrie-machine