EN CZ

Vysoce přesný a výkonný lineární systém od APEX DYNAMICS

23.11.2017 | APEX Dynamics reaguje na požadavky trhu a doplňuje řadu přesných planetových převodovek vysoce přesným a výkonným lineárním systémem AP. Tento prémiový lineární systém je speciálně navržen pro aplikace s vysokými nároky na plynulost pohybu, přesnost polohování a vysoké posuvné síly.

Zachování tuhosti doplňuje vlastnosti celku a umožňuje tak nevídanou volnost při návrhu. K dispozici je posuvná síla až 204 308 N, s krouticím momentem 19 510 Nm. Ideálním místem pro použití tohoto systému jsou CNC obráběcí centra, vysokorychlostní HSC obráběcí centra, laserové řezací stroje a další dynamické manipulační aplikace.

Zvýšená odolnost a inovativní technologie

Výhody systému doplňuje pastorek připojený pomocí patentované technologie „curvic interface“. Toto rozebíratelné spojení dosahuje ještě vyšších přenosových momentů než laserově navařený pastorek k přírubě. Při poškození pastorku tak není potřeba vyměnit celou převodovku a případná výměna pastorku trvá jen několik minut. Hnacím ústrojím celé sestavy je téměř bezvůlová planetová převodovka s přesností ≤ 1 arc.min. Díky speciálním výrobním technologiím nedochází k opotřebení ozubení planetového soukolí oproti standardním planetovým převodovkám na trhu, čímž je zachována přesnost převodovky po delší čas.

Přesné planetové převodovky „trpí“ přehříváním při vyšších vstupních otáčkách. l tento nešvar dokázal APEX DYNAMICS zkrotit a převodovka disponuje limitovaným vzestupem teploty v pracovním režimu. K udržení přesnosti a vysoké pracovní dynamiky využívá úhlová varianta APK hypoidní ozubení.

Hlavní přednosti systému AP / APK:

  • Vůle v ozubení pro všechny převody ≤ 1 arc.min
  • Posuvná síla až 204 308N při 1,5 m/s.
  • Rozsah převodových poměrů až do i=5500.
  • Pastorek na výstupu s patentovanou zubovou spojkou. Kompaktní zástavba, jednoduchá výměna pastorku.
  • Přesné ozubené hřebeny a pastorky od Mn3 do Mn10.
  • Vysoká účinnost (až 97%), velmi tichý a přesný chod.

Komplexní řešení od jednoho dodavatele

Jsme si vědomi toho, že učinění správného rozhodnutí je během na dlouhou trať. Proto nabízíme našim zákazníkům komplexní řešení od jednoho dodavatele. Zároveň tak poskytneme veškeré a ucelené informace o jednotlivých komponentech a sestavíme všechny komponenty na míru vaší aplikaci.