EN CZ

Planetové převodovky PII a PIIR

8.12.2014 | Velmi významnou řadou převodovek Apex Dynamics je v České republice převodovka řady P. Jedná se o ekonomickou řadu, která v sobě snoubí výborné parametry a nízké náklady. V letošním roce byl představen modernizovaný a vylepšený model této převodovky – Planetová převodovka řady PII.

VYLEPŠENÉ VLASTNOSTI
Hlavní oceňované vlastnosti a parametry převodovky zůstaly zachovány. Převodovka je schopná přenášet velké krouticí momenty při vysokých otáčkách, má plynulý chod, je možné ji použít v jakékoliv montážní pozici, má dlouhou životnost, je možné ji připojit k jakémukoliv motoru, a to všechno při zachování nízké ceny. Převodovky PII však prošly rozsáhlou modernizací a mnohé parametry jsou výrazně vylepšeny. Hlavní rozdíly při porovnání s převodovkami P a PII:

  • Snížení hmotnosti (až o 44 %)
  • Redukce vůle (až o 16 %)
  • Snížení hlučnosti (až o 12 %)

 

Velmi zajímavá a praktická je také úprava připojovací příruby. Některé servomotory mají relativně velký průměr výstupní hřídele a v jistých případech nebylo možné odpovídající převodovku připojit, proto bylo nutné použít převodovku větší. Převodovka PII má variabilní vstupní průměr a je tedy možné ji připojit i k motorům s velkou výstupní hřídelí. Planetová převodovka PII se vyrábí ve čtyřech provedeních. PEII, PGII, PAII a PSII. Hlavní rozdíly jsou v připojovacích rozměrech na výstupu převodovky, průměrech výstupních hřídelí a ve tvarech výstupních přírub. Nabízí se tak široká škála možností a odpovídající řešení pro zákazníka.

ÚHLOVÁ PLANETOVÁ PŘEVODOVKA PIIR
Pro mnoho aplikací je třeba použít úhlovou převodovku. Doposud bylo možné pořídit úhlové provedení planetové převodovky Apex pouze u vyšší řady (AF,AE,AB,AD) a úhlové provedení
pro ekonomickou řadu zatím chybělo. Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně 2014 byla představena novinka, která vzbudila značný ohlas a zájem. Poprvé na světě bylo možné spatřit úhlovou planetovou převodovku PIIR.

VYNIKAJÍCÍ VLASTNOSTI NYNÍ V ÚHLOVÉM PROVEDENÍ
Úhlová planetová převodovka řady PIIR má všechny zmíněné výborné vlastnosti přímé převodovky PII. Vyrábí se ve stejných rozměrových modifikacích a je možné ji připojit k jakémukoliv motoru. Úhlové připojení je provedeno velmi kompaktně a díky tomu má převodovka velmi atraktivní zástavbové rozměry. Je tedy k dispozici produkt s vynikajícími vlastnostmi při zachování nízkých nákladů.

TECHNICKÁ PODPORA PŘI NÁVRHU POHONU
Obě převodovky, PII i PIIR, jsou součástí aplikace design-tool. Tato aplikace je výborným pomocníkem při návrhu optimálního spojení motoru s převodovkou. Je možné z ní vygenerovat
výkresy a 3D modely v různých formátech a usnadnit si tak konstrukční práce.

PE2   PE2R

Design tool naleznete na našich stránkách.