EN CZ

Patentované prvky v planetových převodovkách Apex Dynamics

11.7.2014 | Planetové převodovky Apex Dynamics jsou určeny pro ty nejnáročnější aplikace. Jsou schopné přenášet velké momenty při vysokých otáčkách a při tom jsou velmi přesné.

Pro splnění takových požadavků je nutné precizní provedení, kvalitní zpracování a špičkové konstrukční řešení. Některé konstrukční prvky v planetových převodovkách Apex jsou zcela unikátní a jsou chráněné patentem.

 

Design těla nosiče planety: 
Tělo nosiče planety je navrženo tak, aby bylo minimalizováno odchýlení uložení planety a byla tak zaručena maximální přesnost. Tělo je navíc zhotoveno z jednoho kusu a poskytuje tak maximální radiální nosnost, tuhost a spolehlivost celého systému.

apex1

Utěsnění vstupu a výstupu převodovky:
Na vstupu a výstupu planetové převodovky je použita Hi-tech povrchová úprava. Tvrdost povrchu má 3700Hv a přesnost 0,2µm. Takovou povrchovou úpravou je zaručeno nízké tření , minimální opotřebení (životnost 20 000 hodin provozu) a dokonalé utěsnění (nedochází k žádnému úniku maziva).

apex2

Technické provedení planetových převodovek Apex Dynamics je na té nejvyšší úrovni a nejen tyto patentované prvky zaručují, že  převodovky Apex  vždy obstojí i  v těch nejnáročnějších aplikacích.