EN CZ

Nerezová / INOX převodovka pro potravinářství a jiné náročné aplikace

19.2.2020 | Apex Dynamics je již roky známý svými standardními nerezovými převodovkami série AE/AER. Tato převodovka s kulatou výstupní přírubou má tělo i hřídel z nerezové nebo Inox oceli. V kombinaci s těsněními Viton a šikmým ozubením je ideální řešení pro náročné aplikace, mimo jiné v potravinářství, balící technice, zpracovatelském průmyslu, farmacii nebo i ve venkovním prostředí.

Ale co když potřebujete kompletně celou nerezovou převodovku? Pak je naše řada AES/AERS ideálním řešením.

Příruba pro připojení pohonu k planetové převodovce AE/AER je standardně vyráběna z duralu a je eloxována do černa, ale některé aplikace vyžadují kompletně nerezový pohonný mechanismus. Krom toho, nerezové/INOX motory jsou stále častěji používány. To byly dva hlavní důvody pro vývoj samostatné řady převodovek kompletně z nerezové oceli: řady AES/AERS.

Protože základ zůstal stejný jako u řady AE/AER, zůstaly zachovány i parametry. Nedošlo k redukci parametrů ani díky použití potravinářského maziva (Food Grade).

Kompletně nerezová převodovka: včetně motorové příruby

Příruba pro připojení pohonu k planetové převodovce AE/AER je standartně vyráběna z duralu a je eloxována do černa, ale některé aplikace vyžadují kompletně nerezový pohonný mechanismus. Krom toho, nerezové / INOX motory jsou stále častěji používány. To byly dva hlavní důvody pro vývoj samostatné řady převodovek kompletně z nerezové oceli: řady AES / AERS.

Protože základ zůstal stejný jako u řady AE / AER, zůstaly i parametry zachovány. Rovněž nedošlo k redukci parametrů díky použití potravinářského maziva (Food Grade).

INOX převodovka

Tato kompletně nerezová převodovka je rovněž dostupná v našem Konfigurátoru v kombinaci s velkým množstvím nerezových motorů. Je proto velmi jednoduché provést výběr a mít tak okamžitě k dispozici výkresy a 3D modely s odpovídající kulatou motorovou přírubou. Tím získáte zdravotně nezávadnou kombinaci servomotoru a planetové převodovky.

Technické parametry AES/AERS

  • Velikosti 50/70/90/120/155
  • Standardně plněno potravinářským mazivem (Food Grade)
  • Dostupné v přímém (AES) and úhlovém (AERS) provedení
  • Nerezové přesné pero na výstupní hřídeli (DIN 6885 / p9!)
  • Šikmé ozubení, nízká hlučnost
  • Jmenovitý kroutící moment až do 650 Nm
  • Převodové poměry od 3:1 do 200:1
  • Nízká vůle v převodech (Low backlash)

Pokud vás toto téma zajímá více, nebo řešíte aplikaci s náročným prostředím, neváhejte nás kontaktovat.

Uvádíme věci do pohybu – precizně!