EN CZ

APEX DYNAMICS spočítá přesnost systému ozubeného hřebene a pastorku

29.5.2020 | Správná přesnost mechanických převodů souvisí s náklady a výkonem vašeho konstrukčního řešení. Jak ale spočítat tuto přesnost? Jaké ozubení nebo převodovku zvolit? Důležitým a výchozím bodem je dostupnost kompletních parametrů o použité převodovce, ozubeném hřebenu a pastorku. I když máte všechny parametry, může být stále obtížné určit žádanou přesnost. My v APEX DYNAMICS vám rádi pomůžeme! V tomto článku se dozvíte, co děláme, aby specifikace byly co nejjasnější a jak vám můžeme pomoci s výpočtem přesnosti celého vašeho systému nebo jeho části.

DŮLEŽITOST parametrů ozubených hřebenů s pastorky a přesností

Často dostáváme otázku „Jaké přesnosti dosáhnu s použitím tohoto ozubeného hřebene a pastorku?“. Pro konstruktéry je často obtížné spočítat přesnost soustavy ozubení u nakupovaných komponent. Existuje k tomu několik důvodů: např. že původ komponenty je nejasný, nebo dodavatelé ani nemají dostatek informací o produktu anebo je nechtějí poskytnout. Pokud není přesnost pohonné soustavy jasná, konstruktér riskuje výběr příliš nepřesných nebo přespříliš přesných komponent. Výsledkem je rozměrově mohutné nebo zbytečně drahé řešení. Zákazník pak platí určitou „přirážku za strach“, z části i kvůli neexistujícím nebo nejasným specifikacím produktu ze strany dodavatele.

My v APEX DYNAMICS chceme pomoci zákazníkům kupředu, proto naše katalogy mají k dispozici všechny parametry jak planetových převodovek, tak ozubených hřebenů a pastorků. Uvádíme detailně parametry – jako maximální tangenciální síla, demagnetizace, kvalita ozubení, garantovaná hloubka prokalení, součtová odchylka rozteče, rovinnost aj. – až do mikrometrů. Jednoduše proto, že chceme zajistit konstruktérům přístup ke všem dostupným informacím, když musí učinit a zdůvodnit svůj výběr nebo sestavit řádnou výrobní dokumentaci.

VÝPOČET přesnosti polohování

APEX DYNAMICS jde nyní jde ještě dál v ulehčení práce technikům a konstruktérům. Kromě výpočtů požadovaných kroutících momentů zákazníkovy aplikace, které provádíme z důvodu výběru vhodných komponent a na základě žádaného zatížení sestavy, provádíme rovněž výpočty konečné přesnosti celé sestavy.

Chceme konstruktérům a technikům doplnit kompletní informace o sestavách planetových převodovek, ozubených hřebenů a precizních pastorků. Velkou výhodou pro inženýry je samozřejmě úspora času. Už se nemusí nekonečně dotazovat svého dodavatele na nejasné nebo neúplné parametry jejich produktů.

VÝPOČTOVÝ LIST pohonné soustavy

Chtěli byste si nechat vypočítat kompletní pohonnou soustavu pro vaši aplikaci? Kontaktujte nás a my vám rychle pomůžeme.

Můžeme vám vypočítat přesnost polohování při použití našich planetových převodovek, ozubených hřebenů, pastorků a kompletních lineárních systémů. Od 250 mm krátkých pojezdů až po dráhy dlouhé 90 a více metrů, modulu ozubení 1 až 12, kvality ozubených hřebenů 4 až 10, přímého nebo šikmého ozubení atd. Přesnost je výchozím bodem celého polohovacího mechanismu, a proto vám můžeme poskytnout výpočet s tabulkou přesností pro vaši výrobní dokumentaci.

Na základě těchto výpočtů nabízíme nejen kompletní informace, ale také rady ohledně jednotlivých délek ozubených hřebenů v systému. Je jeden dvoumetrový ozubený hřeben přesnější než dva metrové? V čem se liší? A jaký to má vliv na posuvnou sílu?

A navíc, díky obrovské databázi pohonů od světových výrobců, kterou obsahuje náš Konfigurátor, jsme schopni vám doporučit i vhodný pohon od vámi preferovaného výrobce. Tímto způsobem pomáháme konstruktérům v procesu návrhu stroje, jak jen to je možné.

Chtěli byste se dozvědět více o našich planetových převodovkách, ozubených hřebenech a pastorcích nebo potřebujete správně vypočítat vhodný pohon? Kontaktujte nás a my vám pomůžeme dále.


Zdroj