EN CZ

APEX DYNAMICS představil na Mezinárodním strojírenském veletrhu své novinky

19.10.2018 | APEX DYNAMICS se již tradičně zúčastnil, letos jubilejního 60. ročníku, Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, který byl doplněn retro výstavou československých průmyslových legend. Česká pobočka APEX DYNAMICS Inc. se tak zařadila po bok 1610 vystavovatelů z 32 zemí světa, kteří ovlivňují dění a vývoj středoevropského strojírenství.

Mezi nejzajímavější exponáty bezesporu patřili naše High-Torque převodovky řad AP a AH a jejich úhlové provedení APK/AHK. Jejich mohutné rozměry podpořené leskem broušeného kovu připojených precizních pastorků a ozubených hřebenů neunikly žádnému odbornému oku tohoto odvětví.

Je až neuvěřitelné, co jsou schopni současní inženýři z vývojového oddělení APEX DYNAMICS navrhnout a uvést do běžného provozu. Tyto převodovky vyvinou krouticí moment až 21.000 Nm, odpovídající posuvné síle až 204 308 N (Mn10.18z) a to s téměř bezvůlovou přesností v polohování ≤0,017° (1 arc.min). Know-how unikátních technologií doplňuje rozebíratelné spojení ozubeného pastorku s převodovkou za pomoci patentovaného rozhraní Curvic Interface. Toto umožňuje přenášet stejné krouticí momenty jako laserově svařený spoj. Výše uvedené parametry ocenily hlavně výrobci vysokorychlostních HSC obráběcích center a jiných precizních CNC strojů, u nichž je zároveň kladen velký důraz na vysokou dynamiku.

APEX DYNAMICS, se svými více jak 30-ti letými zkušenostmi v oboru precizní techniky, umí vyrábět opravdu přesná ozubení pro své planetové převodovky, bylo logickým vyústěním spuštění výroby přesných ozubených hřebenů a pastorků.

Na své expozici představil APEX DYNAMICS precizní ozubení na hřebenech a pastorcích od malých modulů Mn1 až po úctyhodný Mn12. K dosažení vysoké přesnosti ozubení a zároveň dlouhé životnosti používá APEX DYNAMICS cementace s povrchovým kalením a následného až dvojnásobného broušení styčných ploch ozubení. Tímto technologickým postupem dosahuje přesností až DIN4 u ozubených pastorků a kvality Q4 u ozubených hřebenů. Samozřejmostí jsou garance hloubek prokalení, tvrdosti povrchů a u ozubených hřebenů rovinatosti a délky pohybující se v mikrometrech.

Nejdiskutovanějším tématem byly ovšem termíny dodání. Dnes, kdy je potřeba svým zákazníkům dodávat produkty v co nejkratším termínu, mnoho výrobců zaspalo dobu a díky svým dodacím termínům v desítkám týdnů dělají nemalé starosti všem zodpovědným výrobcům strojů a zařízení. APEX DYNAMICS si uvědomuje důležitost krátkých dodacích termínů a proto všechno své zboží drží skladem, nebo je schopen dodat jakýkoliv svůj produkt do třech týdnů. A tak to zůstane i nadále. Na nás se můžete spolehnout. APEX DYMANICS – vždy o krok napřed.