APEX DYNAMICS sleduje historii a vývoj týmu Rembrandts #4481

25.1.2018 | Od roku 2012 získal tým Rembrandts #4481 celkem 13 ocenění a čtyřikrát se mu podařilo kvalifikovat na mistrovství světa. Jedná se o tým nadšených studentů, kteří se tohoto projektu účastní z vlastní dobrovolnosti a ve svém volném čase.

Aktuálně se tým Rembrandts #4481 plně věnuje vývoji a přípravě robota na sezónu 2018. Pro studenty je vývoj vždy velmi motivující a zároveň výzvou. Snaží se totiž uspět se svým robotem ve všech disciplínách a posunovat tak dále svoje hranice. APEX DYNAMICS jako „silver partner“ týmu, proto jejich počínání pravidelně sleduje.

  • Rok 2011 – 2012

V roce 2011 zahájil tým Rembrandts #44811 svou působnost pod dohledem The NASA Knights #122. První společná účast byla na soutěži FIRST Championship 2012 v americkém Saint Louis. To se později ukázalo jako správné řešení a díky týmu The NASA Knights se zrodil tým Rembrandts.

V roce 2012 byl postaven první robot pro účast ve hře Rebound Rumble – jednalo se o tréninkový rok a proto se tým Rembrandts #4481 účastnil pouze lokálních soutěží.
——————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

  • Rok 2013

V roce 2013 se tým Rembrandts #4481 se poprvé oficiálně zúčastnil soutěže FIRST Robotics Competition a to v Severní Karolíně, USA, ve hře Ultimate Ascent. Robot s názvem Rembrandt spolu s celým týmem získal ocenění Rookie All Star.

Cena Rookie All Star oceňuje začínající nejlepší týmy, které reprezentují příklady mladého a silného úsilí a píle. To podporuje další mladé studenty, aby měli zájem o vědu a techniku. To je cílem i organizace FIRST. Ocenění Rokkie All Star umožnilo týmu Rembrandts #4481 kvalifikovat se na FIRST Championship 2013.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

  • Rok 2014

Druhý robot s názvem „Nightswatch“ se tým opět vrátili do Serverní Karolíny, avšak tentokrát při soutěži ve hře „Aerial Assist“, kde získali ocenění Engineering Inspiration Award. Tato cena se uděluje za mimořádné úspěchy v oblasti inženýrství ve školství nebo zájmových skupinách. Za cenu inženýrské inspirace byl Rembrandts #4481 opět kvalifikován pro účast na mistrovství FIRST. Během Mistrovství FIRST 2014 jsme získali cenu Imagery na počest Jacka Kamena Newtonovi divize. Tato cena se uděluje na počest Jacka Kamena za jeho oddanost umění a ilustraci a činnosti v organizaci FIRST. Toto ocenění oslavuje atraktivitu ve strojírenství a vynikající vizuální a estetickou integraci vzhledu stroje a týmů.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

  • Rok 2015

V tomto roce se tým, s robotem Brick, zúčastnil hry Recycle Rush ve Viginii, kde získal cenu Engineering Inspiration Award a Finalist Award, která se se vztahuje k závěrečnému zápasu soutěže. Díky těmto oceněním se Rembrandts #4481 opět kvalifikoval na mistrovství FIRST Championship 2015. Během mistrovství FIRST v roce 2015 získali ocenění Team Spirit Award, které sponzoruje Chrysler v divizi Tesla. Cena je udělována za nadšení, ducha a týmovou spolupráci. V daném roce soutěžil tým Rembrandts #4481 i na soutěži CCM Mechatronics Trophy, kde zvítězil.  

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

  • Rok 2016

V roce 2016 se tým mladých inženýrů dostal na soutěž v New York Tech Valley a to při soutěži ve hře FIRST Stronghold. Zde Rembrandts #4481 získal cenu Creativity Award, kterou sponzoruje Xerox. Tato cena oceňuje eleganci, vzhled a funkčnost stroje. Další cenou pak byla opět získaná Imagery na počet Jacka Kamena. Tak jako v předchozím roce se holandský tým zúčastnil Mechatronics Trophy CCM, kde opět získali prvenství.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

  • Rok 2017

S robotem Williamem se tým dostal až na Floridu, do regionu Orlando. Zde se Rembrandts #4481 dostal až do semifinále, nicméně po třech vypjatých soubojích byl poražen. Rembrandts však získal cenu za průmyslový design, kterou sponzoruje General Motors a cenu za kvalitu, sponzorovanou společností Motorola Solutions. Ve spolupráci s týmy 180 S. P. A. M. a 1744 Robo Rays dosáhli s týmem #4481 Rembrandts vítězství a díky tomu se tým kvalifikoval na FIRST Championship 2017 v Saint Louis, kde se dostal do čtvrtfinále. Celému týmu držíme palce i v sezóně 2018 a o jejich snažení vás budeme pravidelně informovat.